Bugün Tarih: 22 Şubat 2024

KKTC Alevi Kültür Merkezi, Yarın Yürüyeceğini Açıkladı

KKTC Alevi Kültür Merkezi, Yarın Yürüyeceğini Açıkladı

KKTC Alevi Kültür Merkezi, Yarın Yürüyeceğini Açıkladı

KKTC Alevi Kültür Merkezi, kadına karşı psikolojik, fiziksel, cinsel şiddetin, kadın cinayetlerinin olmadığı, başarılı kadınların toplumun her alanında yer aldığı bir dünya olması dileğiyle, yarın 18.00’de Dereboyu citroen önünde, “emek ve yaşamın özgürleşmesine ses çıkarmak” için toplanacaklarını açıkladı.

 

KKTC Alevi Kültür Merkezi (AKM) Kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle başta işçi ve emekçi kadınlar olmak üzere tüm emekçileri emek ve yaşam özgürlüğü mücadelesini büyütmeye çağırdı.

AKM yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu anımsatarak, bu günün insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrıldığını belirtti.

Günümüzde kadına karşı psikolojik, fiziksel, cinsel şiddetin ve kadın cinayetlerinin devam ettiğine işaret eden AKM, kadınların siyasetteki yerinin hala istenen düzeye ulaşamadığını kaydetti.

Açıklamada, Kadınların toplumun her alanında daha aktif yer almalarının desteklenmesinin toplumun yararına olduğu ifade edilerek, “Kadın yoksa o toplum eksik, kadın başarısızsa o toplum başarısızdır” denildi.

KKTC Alevi Kültür Merkezi Kadınlar Komisyonu, kadın için çağdaşlaşmanın evde, küçük yaşlarda başlaması, kadınların çıkarlarını ve haklarını etkin bir şekilde savunup koruyacak grupların oluşturulmasının desteklenmesini, kadınlara toplumsal güvence ve destek sağlanması gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs Postası Haber Sitesinde Çıkan Haberdir!

 

Etiketler:

Reklam Sağ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.