Bugün Tarih: 30 Kasım 2023

TÜRKİYE’DE “YOLDA BİRLİK MÜCADELEDE BİRLİK” TOPLANTISINA KATILDIK

TÜRKİYE’DE “YOLDA BİRLİK MÜCADELEDE BİRLİK” TOPLANTISINA KATILDIK

TÜRKİYE’DE “YOLDA BİRLİK MÜCADELEDE BİRLİK” TOPLANTISINA KATILDIK

TÜRKİYE VE AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU BİLEŞENLERİNİN DÜZENLEDİĞİ “YOLDA BİRLİK MÜCADELEDE BİRLİK”
KKTC ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ GARİP DEDE CEM EVİNDE GERÇEKLEŞEN ALEVİ BİRLİĞİNİN TÜRKİYE AVRUPA VE DÜNYA ALEVİLİĞİ YOLDA BİRLİĞİ SOSYAL EKONOMİK SİYASAL İNANÇ BİRLİĞİMİZİ NASIL SAĞLANACAĞI BİRLİK TOPLANTISINA KATILARAK KIBRISLI ALEVİLERİ TEMSİL ETTİ.
TOPLANTIYA KATILAN AKM YÖNETİCİLERİ BŞ V MAHMUT KANBER / BŞ V UĞUR YILDIZ / SAYMAN CENGİZ ÇELİK TEMASLARDA BULUNARAK YURDA DÖNDÜ.

TEMASLAR HAKKINDA BİLGİ VEREN SN KANBER YAPTIĞIMIZ TOPLANTILARDA YOLDA VE MÜCADELEDE BİRLİĞİN NASIL DAHA SAĞLAMLAŞTIRILACAĞI KURUMSAL YAPIMIZI DAHADA GELİŞTİREREK DÜNYA ALEVİLİĞİ İÇİN NELER YAPILABİLECEĞİ NOKTASINDA ÇALIŞMALAR YAPILMASI VE GELİŞTİRİLMESİ ÖNEMİ VURGULANDI. ÖZELLİK İLE TÜRKİYE’DE YAŞAYAN ALEVİ TOPLUMUNUN SORUNLARI İNANÇSAL VE SİYASAL BASKI ALTINDAKİ TOPLUMUMUZU TEMSİL EDEN İNANÇ ÖNDERLERİMİZİ, SİYASAL TEMSİLCİLERİMİZE, AYDINLARIMIZA, AKADEMİSYENLERİMİZE, SEKÜLER YAŞAMI TERCİH EDEN HALKIMIZA, ZORUNLU DİN DERSLERİNE MARUZ KALAN ÇOCUKLARIMIZA BASKI, CEM EVLERİMİZİN STATÜSÜ RESMİ İNANÇ YERİ OLARAK TANINMASI, EŞİT YURTDAŞLIK HAKKI OLARAK GÖRÜP BİRLİKTE HAKLARINI DEMOKRASİ ÇERÇEVESİNDE ARAYACAĞI TÜM KURUMLAR TARAFINDAN İFADE EDİLDİ.
KANBER ÖZELLİKLE AVRUPA ALEVİ HAREKETİNİN TÜM DÜNYA ALEVİLİĞİ HAKKINDA ÖNCÜLÜK ETMESİ BİZİM AÇIMIZDAN DEĞERLİ BULUNARAK DESTEKLENDİĞİNİ İFADE ETTİK. AVRUPA’DA YAŞAYAN CANLARIMIZIN İNSAN HAKLARI TEMELİNDE EŞİT YURTDAŞLIK HAKLARINDAN TÜM AVRUPALILAR KADAR FAYDALANMALARI BİZLERİ MOTİVE VE HEYECANLANDIRMIŞTIR, ANADOLU’NUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN GELEN KIBRISLI ALEVİLER EŞİT YURTDAŞLIK KONUSUNDA KIBRIS’TA DEMOKRASİ ANLAYIŞININ ÇERÇEVESİNDE KIBRIS TOPLUMU KADAR FAYDALANIYORUZ DİYEBİLİRİZ, EVRENSEL İNSAN HAKLARI BEYANNAMESİNİN ÖTESİNDE ÖZGÜRLÜKÇÜ, EMEĞE SAYGILI, DÜNYA BARIŞINI SAVUNAN, TÜM DÜNYA HALKLARININ KARDEŞLİĞİNİ İNANAN, SORUNLARIMIZI VE SEVİNÇLERİMİZİ “BİRLEYEN” KABESİ İNSAN OLAN BİZ ALEVİLER TÜM EVREN SEMAH DÖNER ANLAYIŞI, İLE BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE BİR YAŞAM HEDEFİ İÇİN, YOLDA BİRLİK. MÜCADELEDE BİRLİK…

Etiketler:

Reklam Sağ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.